Kolejne stacje metra coraz bliżej

W tunelach podziemnej kolei na Woli jeżdżą już pociągi testowe. To znak, że budowa tego odcinka jest na finiszu. Nie oznacza to jednak zakończenia prac przy rozbudowie II linii metra. Budowa dwóch kolejnych stacji jest już mocno zaawansowana. Doskonale widać to z drona.

Na styku Woli i Bemowa powstaje najkrótszy odcinek linii M2. Składa się on z dwóch i pół kilometra tuneli oraz stacji Ulrychów (C05) i Powstańców Śląskich (C04). Prace przy budowie korpusów obu podziemnych przystanków systematycznie postępują. Niedawno zakończył się jeden z etapów prac. Budowniczowie przebudowali kolidujące z przyszłym przystankiem instalacje podziemne. Teraz ruch na ul. Górczewskiej, na wysokości Urzędu Dzielnicy Bemowo, odbywa się jezdnią północną.

Nieprzerwanie trwają również prace związane z głębieniem ścian szczelinowych. Teraz roboty, które na co dzień kryją się za parkanami placu budowy, mogą również obejrzeć wszyscy internauci. Na filmie, zrealizowanym pod koniec września przez wykonawcę tego odcinka, można zobaczyć postępy prac przy budowie dwóch nowych stacji metra. Film dostępny jest tutaj.

Przypominamy, że warszawianki i warszawiacy mogą również uzyskać informacje dotyczące postępów na budowie, technologii prac oraz zmian w ruchu w punkcie informacyjnym. Placówka czynna jest w dni robocze od godz. 9.00 do 17.00. Punkt zlokalizowany jest nieopodal ul. Kossutha, po południowo-wschodniej stronie skrzyżowania ul. Powstańców Śląskich i Górczewskiej. 

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Gülermak Ağir Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş. (lider) i Astaldi S.p.A. Realizacja tego wartego 959 249 940,00 zł projektu potrwa do listopada 2021 roku.

mat. prasowe ZTM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *